Guatemala

Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco PoloRozlohou i počtem obyvatel je Guatemala srovnatelná s bývalým Československem. Tím ale jakákoliv podobnost končí. Deštné pralesy, ve kterých se skrývají mayské chrámy a památky, jsou jen střípkem přírodního a historického bohatství. Rozmanitost přírody je obrovská. V Guatemale najdete jezera, hory, vulkanická pásma, deštné pralesy, ale i borové lesy. Země je protkaná bystřinami, ale také lenivými a ospalými indiánskými vesničkami. Polovinu obyvatel tvoří původní domorodé kmeny.

Návštěva Guatemaly je nemyslitelná bez plavby po jezeru Atitlán. Jezero je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě. Zajímavostí je, že dosud nebylo ani řádně zmapováno, takže i o jeho hloubce se jen spekuluje. Dosud v nejhlubším místě naměřili 340 m. Slavné jsou také mayské památky v Tikalu – rozsáhlé ruiny starodávného mayského města. V době své největší slávy tu žilo asi 50.000 obyvatel ve zhruba 3.000 stavbách. Existoval zde propracovaný systém ulic i chodníků. A samozřejmě tu stálo mnoho pyramid. Jižně od Tikalu leží další slavné město – Flores.. V jeho centru stojí krásný španělský kostel, nicméně město bylo slavné již v předkolumbovském období. I zde stály staré pyramidy a chrámy, které Španělé zničili a postavili z kamene základy nového Flores. Návštěva Flores by nebyla úplná bez návštěvy liduprázdných zálivů a vápencových jeskyní Actum-Can.

Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo Guatemala jsou mayské pyramidy, deštný prales i lidé, CK Marco Polo

Již přes 20 let přicházíme s novými destinacemi a cestovatelskými zážitky pro vaši dovolenou. Můžete si vybrat poznávací zájezd do Guatemaly s českým průvodcem v malé skupince, individuální poznávací zájezd do Guatemaly na míru nebo pobytový zájezd. CK Marco Polo pořádá poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do exotických zemí. Poznávací zájezd do Guatemaly i pobytový zájezd připravujeme s důrazem na detail a cestovatelské zážitky. Naše poznávací zájezdy do Guatemalyi pobytové zájezdy mají společný charakter – nabízíme jen ověřené kvalitní hotely, nadstandardní zážitky jsou součástí programu a snažíme se maximálně naplnit vaši představu ideální dovolené.