Fidži

Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco PoloKřišťálově průzračné moře, jedny z nejrozsáhlejších korálových útesů na světě osídlené obrovským množstvím mořských živočichů všech barev a tvarů, bílý písek v pohádkových lagunách, deštný prales s nádhernou faunou i florou, včetně mnoha endemických druhů... To všechno nabízí Fidži svým návštěvníkům. Navíc tu žijí úžasní milí lidé se svojí starodávnou kulturou, tradičními obřady a zvyky.

Nechce se ani věřit, že zdejší obyvatelé vždy tak přívětiví nebyli a že díky jejich zálibě v konzumaci většiny návštěvníků získaly ostrovy název, který rozhodně turistickému ruchu ani v tehdejším měřítku nesvědčil. Lidožroutství zde bylo ještě v 19. století tak intenzivně praktikováno, že evropský název pro souostroví zněl - Kanibalské ostrovy. Dnes tuto nechvalně proslulou kapitolu fidžijských dějin připomínají jen různé suvenýry, které se těší mezi turisty velké oblibě. Návštěva fidžijské vesnice patří k zážitkům, na které se nezapomíná. I když se stali křesťany, Fidžijci na venkově žijí stále v tradiční společnosti, kde rozhoduje náčelník vesnice, a je to právě on, kdo vám musí povolit vesnici navštívit. Pokud dodržíte určitá pravidla ohledně oblečení a chování, můžete se zúčastnit přípravy tradičního jídla lovo a především obřadu pití nápoje kava-kava neboli rituálu yagona. Tento slavnostní obřad pití zvláštního nápoje s povzbuzujícími účinky má svá starodávná pravidla a hraje ve fidžijské kultuře jednu z hlavních rolí.

Strávit dovolenou na těchto nádherných ostrovech se stává snem každého, kdo touží poznat skutečnou exotiku. Směřují sem především lidé, kteří milují moře, potápění, šnorchlování, surfing, jízdu na kanoích, yachting a řadu dalších vodních sportů. Podmínky zejména pro potápění jsou tu jedny z nejlepších na světě. Na své si přijdou i milovníci slunění na plážích pokrytých oslnivě bílým pískem ve stínu palem a plavání v mělkých průzračných lagunách ve vodě teplé 25 až 28 stupňů po celý rok. Souostroví Mamanuca a Yasawa patří k nejvyhledávanějším lokalitám na Fidži.

Příznivci trekkingu budou nadšeni výlety do fidžijských sopečných pohoří porostlých deštným pralesem, která tvoří vnitrozemí skoro všech větších ostrovů. Zkrátka nepřijdou ani milovníci historie, kteří mohou vyrazit na ostrov Ovalau do města Levuky, kde se zastavil čas v polovině 19. století nebo na další místa na ostrovech. Také hlavní ostrov Viti Levu nabízí řadu zajímavých výletů.

Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo Fidži je romantika, exotický ráj. Sněte svůj sen s CK Marco Polo

Romantická fidžijská svatba na pláži

Svatba na Fidži s CK Marco Polo Svatba na Fidži s CK Marco PoloZvláštní nabídky připravují místní resorty pro snoubence, velké oblibě se tady těší především svatby ve fidžijském stylu v tradičních oděvech na břehu moře. Romantický sen je skutečně pojmem, který by se mohl spolu s výrazy exotický ráj nebo tropický zázrak stát synonymem pro slovo Fidži. Není náhodou, že právě na Yasawském souostroví Brooke Shieldsová prožívala ztroskotání a život uprostřed tropického ostrova ve filmu Modrá laguna a na ostrově Taveuni vznikalo pokračování tohoto slavného filmového díla. Ostrovy jsou mezi filmaři oblíbeny díky svojí skutečně nebývalé kráse, která evokuje představu exotiky a dobrodružství. I Tom Hanks zde bojoval s nádhernou, ale drsnou přírodou, ve filmu Trosečník. to se mi líbí, mám zájem o více informací

Zájezd na Fidži s CK Marco Polo Zájezd na Fidži s CK Marco Polo Zájezd na Fidži s CK Marco Polo Zájezd na Fidži s CK Marco Polo Zájezd na Fidži s CK Marco Polo Zájezd na Fidži s CK Marco Polo

Dovolená s CK Marco Polo znamená, že vždy přemýšlíme o detailech, které rozhodují o spokojenosti našich klientů. Můžete cestovat na individuální zájezd na míru nebo připravíme zájezd v malé skupince s českým průvodcem, vždy ale přemýšlíme za vás a o vašich přáních. A není důležité, zda se jedná o pobytový zájezd na Fidži nebo poznávací zájezd. Poznávací zájezd na Fidži s CK Marco Polo vám představí Fidži z různých úhlů pohledů, ubytování je zajištěno v ověřených hotelech a součástí ceny zájezdu jsou i pečlivě plánované zážitky. Poznávací zájezdy i pobytové zájezdy na Fidži pořádáme již více než 20 let.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování na Fidži a dovolená na Fidži tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená na Fidži a především rodinná dovolená na Fidži má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená na Fidži je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené na Fidži nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.