Estonsko

Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinuEstonsko, nejmenší z pobaltských zemí, okouzluje krásou tisíce jezer, ostrovů a nekonečných lesů. Estonsko je ideální místo pro dovolenou plnou aktivit, zážitků i relaxace. Blízkost a spřízněnost Finska napomáhá Estonsku vymanit se ze všech tří pobaltských republik nejrychleji z vlivu Ruska. Estonskými lákadly jsou zajímavá historická města, středověké hrady, malebná příroda s hlubokými lesy, jezery a rašeliništi a panenské ostrovy. Povrch země je spíše rovinatý. Průměr nadmořské výšky je pouze 50 m.n.m.

Hvězdou mezi památkami v Estonsku je bezesporu zachovalé středověké centrum starého města v Tallinu. Zejména kvůli této památce, která je zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, jezdí do Estonska nejvíce turistů. Samotné jméno Tallinn se překládá jako "dánský hrad" nebo "dánské město". Podle některých informací si až dvě třetiny budov ve Vanalinnu zachovaly svůj vzhled ze třináctého až sedmnáctého století, tedy doby největšího rozkvětu Tallinnu. Nejméně polovina Vanalinnu je obehnána původním městským opevněním s věžemi, bastiony a branami. Toulat se Vanalinnem během bílých letních nocí, kdy sem ani během hluboké noci nepřichází opravdová tma, je úžasným zážitkem.

Ostrov Saaremaa (Ezel), největší ostrov Estonska, se pokládá za „nejestončtější“ místo v zemi. Jeho území bylo obydleno v průběhu osmi tisíc let. Zde, mezi lesy a jalovcovým porostem, se zachovaly dřevěné větrné mlýny, středověké kamenné kostely a starodávné usedlosti se staveními krytými slámou. Za hlavní symboly Saaremaa lze považovat přírodní kámen dolomit, větrné mlýny a rovněž místní pivo. Obdivovanou zajímavostí na ostrově jsou i krátery Kaali. Jedná se o soustavu devíti kráterů po dopadu meteoritů na ostrově Saarenmaa. Největší z kráterů má v průměru cca 110 metrů.

Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu

Mezi turisty navštěvovaná města patří i univerzitní město Tartu s nejvýznamnější památkou kostelem sv. Jana (Jaani Kirik) a přímořské letovisko a lázně Pärnu na západním pobřeží země. Malebný národní park Lahemaa je památkou na ledovcovou minulost Pobaltí.
Místní mléčné a rybí speciality si ani nedokážeme představit. Je to např. rosolje (octová omáčka se slanečky a řepou), marineeritud angerjas (marinovaný úhoř servírovaný za studena) nebo silgusoust (baltský šprot se slaninou a kysanou smetanou).

Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu Estonsko s CK Marco Polo není jen historický Tallinn, ale aktivní dovolená pro celou rodinu

Vaši dovolenou rádi zajistíme na klíč nebo můžete cestovat na naše připravené zájezdy s průvodcem. Zájezdy na míru i skupinové zájezdy pořádáme již více než 20 let. Je na vás, zda zvolíte poznávací zájezd do Estonska s českým průvodcem, individuální poznávací zájezd s místním průvodcem anebo máte raději pobytové zájezdy s odpočinkem. Také pobytový zájezd do Estonska má své kouzlo. Zájezdy do Estonska pořádáme již přes 20 let.