Ekvádor (Galapágy)

Ekvádor je skrytá perla Jižní Ameriky. Objevte ji s Marco Polo Ekvádor je skrytá perla Jižní Ameriky. Objevte ji s Marco PoloZkuste si představit, co se Vam vybaví při slově Ekvádor. Většina z Vás si možná vzpomene, že je to země ležící kdesi v Jižní Americe. Pár z Vás si třeba vybaví, že leží na rovníku a že tam jsou krásné hory. Málokdo z Vás však asi bude vědět něco víc o této krásné zemí, ležící mezi Peru a Kolumbií. Jedna věc je jistá a nepřehlédnutelná, matka příroda byla k Ekvádoru opravdu štědrá.

Naleznete zde několik odlišných klimatických zón s naprosto rozdílnou faunou a flórou. Během několika dní můžete prozkoumat husté amazonské pralesy na východě země, zdolat některou ekvádorskou horu, ledovec nebo sopku, nebo se vyhřívat na tropických plážích omývaných Tichým oceánem. Pokaždé se dostanete do jiného světa a pokaždé bude co objevovat. A což teprve když objevíte Galapágy – ostrovy prehistorických zvířat, které jsou mimo jiné i jedno z nejlepších míst na potápění na světě.

Uchvacující přírodou, desítkami národních parků a rezervací jsme však možnosti Ekvádoru zdaleka ještě nevyčerpali. Můžete proniknout do tajů bohaté a krvavé historie země, která byla kolébkou několika slavných prastarých národů, mezi něž se řadí i Inkové. Bohatá archeologická naleziště, incké památky, které sice nejsou tak rozsáhlé jako například v Peru, jsou přesto schopné dokonale přiblížit tento národ geniálních stavitelů, zemědělců, novátorů a dobyvatelů. Můžete se potulovat historickými středy měst a prohlédnout si krásnou koloniální architekturu. V kameni je zakletá elegance, tajemství a důstojnost a to samé můžeme říci o ekvádorské koloniální architektuře.

 Smazat záznam Editace záznamu Smazat záznam Editace záznamuSlyšíte tu hudbu, výkřiky, smích a ruch? Vidíte ty nádherné barevné kroje, ohňostroje, náboženské průvody nebo býčí zápasy? Ano, to jste se právě ocitli v samém srdci některého z mnoha festivalů a slavností. Právě tady máte neopakovatelnou šanci poznat pravou chuť Ekvádrou, tak ji nepromeškejte a pokud cestu spojíte i s návštěvou některého ze slavných trhů, budete mít opravdu na co vzpomínat.

Ekvádor je možná pro velkou část světa zapomenutý kout země, nenechte se ale mýlit. Nabízí snad vše, co si dychtivý cestovatel může přát.
Chcete vidět incké památky? Nemusíte jezdit do Peru
Chcete objevovat amazonské pralesy? Proč jezdit do Brazílie?
Chcete se poklonit před majestátností činných sopek? Můžete jet do Kostariky, ale proč vlastně?
Chcete lenošit na bílých plážích, jezdit na koni, horském kole, kánoi nebo raftu?

Jednoduchá odpověď – zkuste Ekvádor a pochopíte, proč se říká, že v Ekvádoru zapomenete, že je 21. století.

Huaorani - Indiánem, lovcem, sběračem v Amazonii

Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco PoloOpustíte na 4 – 5 dní civilizaci, nasednete do malého letadla a po 45min. dech beroucího letu nad nekonečnou tropickou zelení přistanete v Quehueriono. Zapomenete na mobil, wi-fi, TV a další civilizační hračky a Vašimi důvěrnými společníky se stane nepromokavé pončo, pevné boty, dalekohled a fotoaparát. Vydáte se s Indiány v malé mělké kánoi zvané quilla (kee-yah) po proudu řeky Shiripuno. Překročíte při treku terra firme (oblasti s pevnou půdou - mohutné stromy 30-60 m vysoké; na 1 ha tu roste až 180 druhů stromů a rostlin, hustý a neprostupný podrost je takový, zvířata mohou žít jen v korunách stromů). Indiánský průvodce vás naučí vyrobit si foukačku, vydlabat kánoi či vyřezat oštěp. Zkusíte si, jaké to je vyrábět si předměty potřebné k přežití v divočině bez nástrojů jako sekyra, pila a hřebíky. Indiáni Huaorani jsou zejména lovci a sběrači a jejich hlavním zdrojem proteinů jsou opice, ryby a ptáci, naučíte se tedy něco z jejich jedinečných loveckých dovedností. S indiánským lovcem vyrazíte na pěší trek. Cestou se naučíte, jak přežít v pralese, aniž byste museli zabít některého z tvorů, kteří zde žijí. Naučíte se pokládat pasti, rozdělat oheň bez sirek, postavit v minutě přístřešek, používat foukačku a mačetu, a chytat ryby v potocích. Průvodce Vám také ukáže jedlý hmyz, léčivé rostliny, hlínu vhodnou na výrobu keramiky či Vám ukáže, kde nalézt med včel, které nemají žihadla. Staňte se součástí džungle. Nikdy na tyto dny nezapomenete.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo Indiáni Huaorani v Ekvvádoru s CK Marco Polo

Galapágy – prehistorický vodní svět

Galapágy - prehistoričtí ještěři s CK Marco Polo Galapágy - prehistoričtí ještěři s CK Marco PoloGalapágy – Ostrovy zrozené z ohně a lávy. Místo, kde se zastavil čas a příroda zůstala stejná a přece tak odlišná. Na ostrovech Vás přivítají podivní ještěři, obrovské želvy, modronozí terejové, nebo vyhřívající se lvouni. Pod vodou zase spatříte hejna žraloků galapážských, manty nebo dovádějící tučňáky či lachtany. Galapágy jsou jednoznačně unikátním místem, takovým, kterých již na naší planetě mnoho není. Je třeba říkat víc. Poznat Galapágy při několikadenní plavbě mezi ostrovy je životní zážitek a zkušenost.

to se mi líbí, mám zájem o více informací

Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo Zájezd do Ekváboru a Galapágy s CK Marco Polo

Dovolená s CK Marco Polo znamená, že vždy přemýšlíme o detailech, které rozhodují o spokojenosti našich klientů. Můžete cestovat na individuální zájezd na míru nebo připravíme zájezd v malé skupince s českým průvodcem, vždy ale přemýšlíme za vás a o vašich přáních. A není důležité, zda se jedná o pobytový zájezd do Ekvádoru (či Galapágy) nebo poznávací zájezd. Poznávací zájezd do Ekvádoru (či Galapágy) s CK Marco Polo vám představí Ekvádor (Galapágy) z různých úhlů pohledů, ubytování je zajištěno v ověřených hotelech a součástí ceny zájezdu jsou i pečlivě plánované zážitky. Poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do Ekvádoru (či Galapágy) pořádáme již více než 20 let.