Dominikánská republika

S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax. S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax.Když Kolumbus se svými loděmi přeplouval Atlantik, připlul nejprve na Bahamy a Kubu, teprve poté přistál na Hispaniole - ostrově, kde dnes leží Dominikánská republika. Byl nadšen krásou a nevinností tohoto rajského ostrova, jeho hlubokými lesy, vodopády, horami a údolími. Také obyvatelstvo bylo přátelské a vstřícné. Jsme rádi, že pohostinnost a úsměvy místních obyvatel vidíme dodnes.
Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí je Punta Cana. Jen na málo místech na ostrově naleznete tak krásné pláže, moře a kvalitní hotely dohromady. Mezi nejznámější pláže se řadí Punta Cana, Cabeza de Toro, Cortesito, Macao nebo Muerto. Severní část pobřeží Costa del Coco se nazývá Bávaro. I zde naleznete exkluzivní hotely, perfektní servis a krásné moře. Na jihu ostrova na své návštěvníky netrpělivě čekají střediska jako La Romana nebo Bayahibe. La Romana je jedním z nejbohatších měst v zemi, vděčí za to cukrové třtině. Kdo se chce opravdu hýčkat, může svou dovolenou strávit v jednom z nejluxusnějších hotelových komplexů v zemi, v Casa de Campo. I severní část země se snaží přilákat turisty, i když je Atlantický oceán omývající severní břehy ostrova mnohem "drsnější", než Karibské moře na jihu. Severní část země má však své neopakovatelné kouzlo. Pokud se zde budete vyskytovat během ledna a února, můžete v oblasti zálivu Bahía de Samaná pozorovat velryby, kterých je zde okolo 1 500.

Ve víru karnevalového tance

S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax. S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax.Únor je měsícem karnevalových oslav a průvodů v Dominikáně stejně jako v celé Latinské Americe. Navíc je zde karneval spojen s oslavou Dne nezávislosti. Ze všech ulic zní hudba různých žánrů a lidé tancují, popíjejí pivo či rum. Prostě se baví. Tyto vřavy trvají do pozdních nočních hodin. Do detailů propracované kostýmy představují církevní, historické nebo mytologické postavy. Nejoblíbenějšími kostýmy jsou tzv. kulhaví čerti, diablos cojuelos. Ti na ulicích rozdávají kolemjdoucím rány měkkým míčkem uvázaným na řetízku. Masky jsou ručně vyráběné, jejich příprava trvá několik měsíců a jako materiál se často užívají i části zvířecích těl, jako kravské zuby či hříva z kozla. Vyvrcholením je závěrečný průvod na Maleconu (nábřežní promenáda) v hlavním městě, který se v posledních letech koná až začátkem března. Skupina s nejkrásnějším a nejoriginálnějším vystoupením a převlekem je bohatě odměněna.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Je libo výstup na „třítisícovku“ Pico Duarte?

Pico Duarte je s 3 087 m n.m. nejvyšší horou Karibiku. Nachází se na rozhraní národních parků Armando Bermúdez a José del Carmen Ramírez. Trek do nejvyššího pohoří Karibské oblasti Cordillera Central je jako stvořený pro ty, kteří chtějí kromě karibských pláží poznat i něco více z přírodních krás ostrova Hispañola. Výstupem překonáte převýšení téměř 2 km (1977m) na pouhých 23 km pochodu. Průměrné teploty v horách se pohybují mezi 12 a 21°C. Ale pozor – v zimních měsících noční teploty klesají pod bod mrazu! Nestojí to za to cestovat do Karibiku se zimní bundou?to se mi líbí, mám zájem o více informací

Za výrobou doutníků

S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax. S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax.Tabákové listí se na ostrově pěstovalo již od pradávných dob, kdy ostrov obývali ještě indiáni Taínové. Vlastně i světově rozšířené slovo tabák, neboli tabaco, je původem z indiánského jazyka. Španělé původně pokuřování ruliček smotaných z listů tabáku odsuzovali a označili ho za nástroj ďáblův. Ochutnejte tyto originální ďáblovy nástroje v srdci jejich výroby.
Největší tabákové plantáže Dominikánské republiky se nacházejí v údolí Cibao, kde je i nejstarší manufaktura na výrobu doutníků v zemi. Listy se sklízejí ručně, jediným pohybem ruky. Víte, že z jedné jediné rostliny lze vyrobit až 32 doutníků?
Fabrika na cigára plná mulatek tvarujících doutník na svém půvabném stehně je jen zbožnou představou Evropanů, převážnou část zdejší posádky totiž tvoří dominikánští mladíci. Přesto je návštěva manufaktury velkým zážitkem – všudypřítomná vůně, pečlivost baličů pyšných na svoji práci, kontrola každého jednotlivého doutníku i skládání do krabic podle barvy patří k Dominikáně stejně jako pláže a Karibské moře.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Velryby keporkaci

S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax. S CK Marco Polo není Dominikánská republika jen pláže a relax.Jsou to 12 – 15 m dlouzí a až 40 t vážící obří mořští savci. V Atlantském oceánu žije odhadem 12 tisíc jedinců. Z tohoto počtu se v období mezi lednem a březnem asi 3000 velryb objeví u severovýchodního pobřeží Dominikánské republiky, v teplých vodách poloostrova Samaná. Důvodem jsou každoroční námluvy a vhodné podmínky pro rození mláďat. Námluvy spočívají v předvádění 7 různých druhů samčích skoků a až 30 minut trvajících velrybích písních. Březost budoucí velrybí matky trvá zhruba 12 měsíců a tak další rok připlouvá porodit mláďata. Čerstvě narozené velrybátko roste jako z vody – denně vypije 200 litrů mléka. Dominikána je jedinečné místo na jejich pozorování.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Dovolená s CK Marco Polo znamená, že vždy přemýšlíme o detailech, které rozhodují o spokojenosti našich klientů. Můžete cestovat na individuální zájezd na míru nebo připravíme zájezd v malé skupince s českým průvodcem, vždy ale přemýšlíme za vás a o vašich přáních. A není důležité, zda se jedná o pobytový zájezd do Dominikánské republiky nebo poznávací zájezd. Poznávací zájezd do Dominikánské republiky (Dominikány) s CK Marco Polo vám představí Dominikánskou republiku (Dominikánu) z různých úhlů pohledů, ubytování je zajištěno v ověřených hotelech a součástí ceny zájezdu jsou i pečlivě plánované zážitky. Poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do Dominikánské republiky pořádáme již více než 20 let.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování do Dominikány a dovolená v Dominikánské republice tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená v Dominikáně a především rodinná dovolená v Dominikánské republice má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená v Dominice je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené do Dominikány nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.

Průvodci a mapy