Tanzanie

Tanzanie s CK Marco Polo - Ngorongoro, Serengeti a další Tanzanie s CK Marco Polo - Ngorongoro, Serengeti a dalšíTak jako je tanzanit neopakovatelným drahým kamenem, tak je Tanzanie neopakovatelnou destinací. Se slavným kráterem Ngorongoro (více si můžete přečíst na portálu novinky.cz), národním parkem Serengeti, nejvyšší horou Afriky Kilimanjarem, ostrovem Zanzibar a mnoha dalšími zajímavými místy patří bezesporu k zemím, které by neměli cestovatelé minout. Jedna z nejdemokratičtějších, politicky a ekonomicky nejstabilnějších zemí tzv. „Černé Afriky“ má velmi kvalitní infrastrukturu, budovanou především pro náročnější klientelu. Vše je o něco dražší než v sousední Keni, ale při dobrém výběru tras, hotelů a kempů je vyšší cena vyvážena opravdu ojedinělými zážitky.

Je jen málo míst v Indickém oceánu, kde se tak krásně prolnulo několik kultur a náboženství, jako na Zanzibaru. Ostrov kdysi patřil sultánovi z Ománu a v té době zde byly založeny dynastie řezbářů, které po staletí vyrábí světoznámé dveře a okna z tropických dřev. Pak se stal Zanzibar zastávkou na cestách portugalských, holandských a anglických obchodníků do Asie a všechny tyto kultury měly vliv nejen na architekturu, ale i na vzdělání a politiku. Dnes je ostrov znám mnoha plážemi, z nichž některé jsou kryté korálovým reefem a vhodné ke koupání.
Přečtěte si něco více o Zanzibaru na portálu novinky.cz

Tanzanie je velmi přátelskou destinací pro rodinnou dovolenou a rodinné safari je zážitkem, na který budete vzpomínat ještě po letech.

Tanzanie s CK Marco Polo je také Zanzibar a jeho romantické pláže Tanzanie s CK Marco Polo je také Zanzibar a jeho romantické pláže Tanzanie s CK Marco Polo - Ngorongoro, Serengeti a další Tanzanie s CK Marco Polo - Ngorongoro, Serengeti a další Tanzanie s CK Marco Polo - Ngorongoro, Serengeti a další Tanzanie s CK Marco Polo - Ngorongoro, Serengeti a další

Pěší safari za šimpanzi

Pěší safari za šimpanzi v tanzanii je životním zážitkem. CK Marco Polo Pěší safari za šimpanzi v tanzanii je životním zážitkem. CK Marco PoloChcete zažít opravdu panenskou africkou přírodu, kde vám výhled nebudou kazit smečky džípů? Velkou pětku už znáte a toužíte spatřit i další jedinečné africké živočichy? Vydejte se tedy s námi do nitra Tanzanie, do rezervace Mahale Mountains, která patří mezi nejizolovanější a nejkrásnější parky na africkém kontinentu. Jediná možnost cestování do této oblasti je malým charterovým letadlem a dále lodí po jezeře Tanganjika. Mahale Mountains je známá svojí populací divokých šimpanzů (žije jich zde 800 – 1000), jedná se jedno z posledních míst na světě, kde tyto úžasné tvory můžete pozorovat v jejich přirozeném prostředí.
Máte možnost splnit si svůj dětský sen a pozorovat našeho nejbližšího příbuzného nikoliv skrz mříže v ZOO, ale v africkém pralese. Obujte si trekové boty a vydejte se do kopců tyčících se z vod druhého největšího jezera v Africe. Kromě šimpanzů tady na vás čeká více než 50 druhů savců (primáti, leopardi, antilopy…) a průzračné vody jezera Tanganjika skrývají na 250 druhů ryb, které nenajdete jinde na světě.
Zjistíte, že pohyb divokou přírodou „po svých“ je naprosto jedinečný zážitek a pozorování zvěře z okna džípu vám v tu chvíli přijde podobně vzdálené jako cestopisné dokumenty, na které se koukáte na televizních obrazovkách.
Večery strávíte relaxací se skleničkou vašeho oblíbeného pití na pláži u jezera Tanganjika a ničím nerušeni budete poslouchat zvuky džungle i vln. Pohled na hvězdnou oblohu bude dokonalý, nebude jej kazit světelný smog civilizace a vy budete mít pocit, že jste přírodě zase o krůček blíž.
Pěší safari je jedním z nejhlubších afrických zážitků. Více o jeho kouzlu se dočtete na portálu novinky.cz.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Velká migrace

Velká Migrace v tanzanii změní váš život. Zájezd s CK Marco Polo Velká Migrace v tanzanii změní váš život. Zájezd s CK Marco PoloRezervace Serengeti v Tanzanii je každoročně dějištěm jednoho z nejúžasnějších představení, která nám příroda připravila - velké migrace. Více než milión pakoní, statisíce zeber a antilop… a tato hojnost zvěře nenechá chladnými smečky hladových predátorů, které tvoří nechtěný, ale nedílný doprovod na této pouti. Lvi, hyeny, gepardi, leopardi… masožravci i mrchožrouti si dělají zálusk na svůj podíl z této vydatné hostiny.
Nebezpečí na souši není pro migrující stáda jediným: další hrozba na ně číhá při překonávání řek. Zvířata se shromáždí na břehu řeky a chystají se na náročný úkol. Když už není vyhnutí, vrhají se často i z vysokých břehů do vody, kde na ně netrpělivě čekají obrovští krokodýli…
Je několik způsobů. jak můžete zažít toto představení: v otevřeném vozidle, pěšky za doprovodu ozbrojeného průvodce nebo je můžete pozorovat z výšky při letu horkovzdušným balónem. Velká migrace je jeden z nejsilnějších zážitků Afriky.
Zaujala vás velká migrace? Přečtěte si více na portálu novinky.czto se mi líbí, mám zájem o více informací

Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Zájezd na safari Tanzanie Safari v Tanzanii s CK Marco Polo Safari v Tanzanii s CK Marco Polo Safari v Tanzanii s CK Marco Polo Safari v Tanzanii s CK Marco Polo Aktivní dovolená a trek v Tanzanii s CK Marco Polo Aktivní dovolená a trek v Tanzanii s CK Marco Polo

Dovolená s CK Marco Polo v Tanzanii nebo dovolená na Zanzibaru znamená, že vždy přemýšlíme o detailech, které rozhodují o spokojenosti našich klientů. Můžete cestovat na individuální zájezd do Tanzanie na safari a na ostrov Zanzibar na míru nebo připravíme zájezd do Tanzanie a Zanzibar v malé skupince s českým průvodcem, vždy ale přemýšlíme za vás a o vašich přáních. A není důležité, zda se jedná o pobytový zájezd do Tanzanie nebo na ostrov Zanzibar nebo poznávací zájezd na safari do Tanzanie. Poznávací zájezd do Tanzanie na safari s CK Marco Polo vám představí Tanzanii z různých úhlů pohledů, ubytování je zajištěno v ověřených hotelech a lodgích a součástí ceny zájezdu jsou i pečlivě plánované zážitky. Poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do Tanzanie pořádáme již více než 20 let. Africké safari v Tanzanii nebo pobytová dovolená na Zanzibaru překonají vaše představy a zážitky budou velmi africké... inu pravé vzpomínky na Afriku. Safari v Africe je zážitek na celý život. Safari v Africe je také rodinný zážitek.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování do Tanzanie a dovolená v Tanzanii tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená v Tanzanii a především rodinná dovolená v Tanzanii má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená v Tanzanii je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené do Tanzanie nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.

Průvodci a mapy