Svatá Lucie

Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní. Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní.Vulkanický ostrov Svatá Lucie je divokým, hornatým karibským rájem, který snese jenom stěží srovnání s jinými karibskými destinacemi. Pro svou krásu byla Svatá Lucie často přezdívaná "Helen of the West Indies" po legendární antické krásce, kvůli které vedli Řekové s Trojany dlouhou desetiletou válku. V průběhu 18. století sváděli o nadvládu nad ostrovem boje Francouzi s Angličany. Celkem 14 krát změnila St. Lucia svého vládce, aby se konečně v roce 1814 na základě "Pařížské dohody" stala britskou kolonií.

Jižní část ostrova je neustále vulkanicky činná, na úbočí kráteru Soufriére vyvěrá mnoho horkých pramenů - potenciálních zdrojů geotermální energie. Na Svaté Lucii najdou návštěvníci pláže, hornaté vnitrozemí ostrova s rozmanitou tropickou vegetací, bujné deštné lesy, malebná městečka se směsicí francouzské i anglické koloniální minulosti – to vše v poklidné karibské atmosféře.

Stručně řečeno, Svatá Lucie je anglický ostrov s francouzským šarmem i kuchyní. Vyhledávaná je především milovníky turistiky, luxusní klientelou a také svatebčany. Místní pláže jsou černé sopečné, vysoké hory dotvářejí pocit ráje a poznávacím znamením jsou dva kužele nazývané "Les Pitons".

Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní. Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní. Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní. Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní. Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní. Ostrov Svatá Lucie je oblíbeným cílem pro milovníky turistiky, svatební cesty i luxusní klientelu. Pro CK Marco Polo je to anglický ostrov s francouzským šarmem a kuchyní.

Vaši dovolenou rádi zajistíme na klíč nebo můžete cestovat na naše připravené zájezdy s průvodcem. Zájezdy na míru na Svatou Lucii i skupinové zájezdy pořádáme již více než 20 let. Je na vás, zda zvolíte poznávací zájezd na Svatou Lucii, individuální poznávací zájezd na Svatou Lucii s místním průvodcem anebo máte raději pobytové zájezdy na Svatou Lucii s odpočinkem. Také pobytový zájezd na Svatou Lucii má své kouzlo. Zájezdy na Svatou Lucii pořádáme již přes 20 let.