Barbados

Barbados s CK Marco Polo Barbados s CK Marco PoloBarbados leží v nejvýchodnější části Karibiku. Celé pobřeží lemují krásně bílé pískové pláže s průzračnou vodou plnou korálů a ryb, které spolu vytváří pestrou paletu těch nejkrásnějších barev. Barbados je přímo pohádkové místo pro všechny vyznavače potápění a šnorchlování. Jako cíl si mohou vyznačit jeden z mnoha lodních vraků, rozesetých kolem ostrova.

Každý večer zde uslyšíte nepřeberné množství všech hudebních stylů. Určitě si každý vybere ten, který je jeho srdci nejbližší. Místní Bajané mají hudbu v krvi a na hudbě je to poznat. Muzikanti z ostrova Barbados se proslavili nejen po celém Karibiku, ale i po celém světě. Vynikají zejména ve stylech Dub, Reggae, Jazz, Rock, Blues, ale i například klasická kytara.

Silný vliv zde měla dlouhou dobu Anglie, která ostrov v 17. století kolonizovala. Je to patrné na národní slabosti pro kriket a pro koňské dostihy. Narazit zde můžete na starý kamenný anglický kostel a na zámecké zahrady. Afro-karibská kultura je naopak patrná v rodinném životě domorodců, v kuchyni i v hudbě.

Dovolená Barbados s CK Marco Polo Dovolená Barbados s CK Marco Polo Dovolená Barbados s CK Marco Polo Dovolená Barbados s CK Marco Polo Dovolená Barbados s CK Marco Polo Dovolená Barbados s CK Marco Polo