Aruba

Aruba s CK Marco Polo Aruba s CK Marco PoloAruba se může pochlubit skutečně nejkrásnějšími plážemi na Nizozemských Antilách a v této části Karibiku vůbec. Nádherné moře a nekonečné pláže s jemným bílým pískem přilákají každoročně tisíce turistů. Pláže však nejsou jediným lákadlem Aruby; atrakcí a zážitků nabízí tento ostrov daleko víc.

Aruba disponuje díky větru, který tu neustále vane, fantastickými možnostmi windsurfingu, nejoblíbenějším cílem vyznavačů tohoto druhu vodního sportu je Fisherman´s Hut severně od Palm Beach. Pláže Boca Grandi a Bachelor's Beach jsou oblíbené mezi těmi milovníky windsurfingu, kteří vyžadují více prostoru. Veškeré vybavení si lze pronajmout.

Na závětrné straně ostrova podél útesů najdou svá oblíbená místa potápěči, viditelnost je až do hloubky 30 m a lze se kochat bohatým podmořským životem. Oblíbeným cílem potápěčů jsou vraky německého letounu a tankeru, obojí na pobřeží Malmok. Tanker Pedernales byl potopen torpédem z německé ponorky během 2. světové války. Největším vrakem v karibiku je Antilla, téměř 122 metrů dlouhá. Tato německá nákladní loď se potopila v roce 1945, když Němci během 2. světové války vtrhli do Nizozemí. Antilla je vhodná pro noční ponory.

Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo Zájezd na Arubu s CK Marco Polo

Boca Grandi, Palm Beach a Baby Beach jsou ideálními místy pro šnorchlování. Těm, kdo si chtějí svou dovolenou na Arubě skutečně vychutnat se vším všudy, doporučujeme pronájem jachty, kterou lze objevovat pobřeží ostrova a během četných zastávek se potom potápět, koupat či šnorchlovat. Sportovní nadšenci si také mohou pronajmout vodní lyže nebo parasail. Bohatý podmořský život si můžete prohlídnout také z lodi s proskleným dnem nebo dokonce z ponorky. Během plavby zamíříte třeba k útesům Barcadera, k tajemně působícímu potopenému letounu nebo k vysloužilé Mi Dushi, 70 let staré dánské rybářské lodi. Všechna tato místa mají svůj vlastní spletitý příběh. Pod hladinou můžete také zahlédnout baracudy, rejnoky a vzácné zelené morény.

Pronajmete-li si terénní vůz, můžete podniknout nezapomenutelný okruh ostrovem. Cestou budete míjet ta nejznámější místa – malebný maják California, kapli Alto Vista a ruiny zlatých mlýnů Bushiribana. Natural Bridge – „přírodní most“ – měřící přes 30 metrů a vyčnívající necelých 8 metrů nad hladinou moře, patří k nejvyšším korálovým útvarům v Karibiku a je nejfotografovanějším místem na ostrově. Vedlejší cesty vedou drsným severním pobřežím kolem tajuplných skalních formací, kaktusů a slavných stromů divi-divi.

Najdete zde turistické a cyklistické stezky, ale i stezky vhodné pro vyjížďky na koních. Místní ranče organizují polodenní výlety, jejichž trasy vedou po venkovských cestách a podél pobřeží. Seznámíte se s jedinečnou krajinou tvořenou písečnými dunami a pouštními pláněmi s kaktusy. Některé výlety kombinují cestu po zemi i mořem, kamenitou stezkou se dostanete až k Natural Pool, „Přírodnímu jezírku“, které je skalami kryto před drsným severovýchodním pobřežím. Jezírko je vhodné ke koupání a patří k nejromantičtějším místům na ostrově.

Naší specialitou je dovolená na míru nebo můžete využít naše připravené zájezdy s průvodcem v předem daných termínech. Zájezdy na míru pořádáme již více než 20 let.

Dovolená je zasloužená odměna za celoroční práci a měla by tak být plná odpočinku, relaxace a klidu. Na cestování máme přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestách do exotických zemí. Případná rodinná dovolená je složitější o to, že je třeba naplnit hlavně dětí jako malých cestovatelů. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování svého zájezdu do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy zájezdy podle vašich představ, kdy se my přizpůsobíme vašim přáním a nikoliv vy našemu katalogu.