Omán

Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, horyPříroda Ománu je daleko rozmanitější než by se dalo čekat. Najdeme tu samozřejmě pouště, ale také divoké horské štíty – po pobřeží Ománského zálivu se táhne pohoří Al-Hajar. V určitých oblastech, jako je jižní Omán (okolí města Salalah), se v období po monzunových deštích dokonce vyskytuje hojná zelená vegetace. Nesmírně zajímavé jsou fjordy a zátoky podél pobřeží, jeskyně ve skalních masívech, oázy v pouštích, prameny čerstvé vody, vodopády a jezírka. Nádherné a romantické jsou wádí, dočasné vodní toky vznikající po deštích. Ománská vláda klade mimořádný důraz na ochranu přírody, také proto jsou po celé zemi rozsety různé přírodní rezervace, ve kterých žijí rozmanité druhy chráněných živočichů a rostlin.

Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory

Díky teplé vodě Arabského moře a Ománského zálivu tu žije několik druhů velryb a delfínů. Další přírodní raritou Ománu jsou mořské želvy, které mají na zdejším pobřeží několik hnízdišť. Jejich ochraně je věnována mimořádná pozornost a tak bylo v Ománu zřízeno několik přírodních rezervací, jako jsou Ras Al-Jinz a ostrovy Dimaaniyat. Rezervace Jiddat Al-Harasis zase poskytuje útočiště vzácnému přímorožci arabskému. Tato rezervace je zanesena v registru Světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Omán je skvělým místem pro pozorování různých druhů ptáků. Ostrovy Dimaaniyat jsou chráněným hnízdištěm vzácných druhů, kterých se v Ománu vyskytuje až 400, např. kozodoj nebo čáp bílý. Z dravců jsou to např. orel císařský nebo velký orel skvrnitý.

I když je Omán menší zemí, rozhodně se tu nebudete nudit. Můžete se koupat v moři, pozorovat velryby a delfíny, potápět se, nebo se jen tak slunit, můžete se obdivovat starým ruinám chrámů a starobylým městečkům. Zážitkem bude jistě návštěva místního trhu, na kterém je smlouvání jakýmsi nepsaným pravidlem. Nakoupit můžete suvenýry různého druhu. Ochutnávka místní kuchyně bude jistě nezapomenutelná. Můžete být divákem býčích zápasů nebo velbloudích závodů.

Díky teplé vodě Arabského moře a Ománského zálivu tu žije několik druhů <b>velryb a delfínů.</b> Další přírodní raritou Ománu jsou <b>mořské želvy,</b> které mají na zdejším pobřeží několik hnízdišť. Jejich ochraně je věnována mimořádná pozornost a tak by Díky teplé vodě Arabského moře a Ománského zálivu tu žije několik druhů <b>velryb a delfínů.</b> Další přírodní raritou Ománu jsou <b>mořské želvy,</b> které mají na zdejším pobřeží několik hnízdišť. Díky teplé vodě Arabského moře a Ománského zálivu tu žije několik druhů <b>velryb a delfínů.</b> Další přírodní raritou Ománu jsou <b>mořské želvy,</b> které mají na zdejším pobřeží několik hnízdišť. Jejich ochraně je věnována mimořádná pozornost a tak by Díky teplé vodě Arabského moře a Ománského zálivu tu žije několik druhů <b>velryb a delfínů.</b> Další přírodní raritou Ománu jsou <b>mořské želvy,</b> které mají na zdejším pobřeží několik hnízdišť. Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Omán s CK Marco Polo je výlet do pohádek tisíce a jedné noci. Wádí, pláže, chrámy a paláce, hory Zájezd do Ománu s CK Marco Polo Zájezd do Ománu s CK Marco Polo Zájezd do Ománu s CK Marco Polo Zájezd do Ománu s CK Marco Polo Zájezd do Ománu s CK Marco Polo Zájezd do Ománu s CK Marco Polo

Dovolená v Ománu s CK Marco Polo (a nejen v Ománu) znamená, že vždy přemýšlíme o detailech, které rozhodují o spokojenosti našich klientů. Můžete cestovat na individuální zájezd do Ománu na míru nebo připravíme poznávací zájezd do Ománu v malé skupince s českým průvodcem, vždy ale přemýšlíme za vás a o vašich přáních. A není důležité, zda se jedná o pobytový zájezd do Ománu nebo poznávací zájezd do Ománu. Poznávací zájezd do Ománu s CK Marco Polo vám představí Omán z různých úhlů pohledů, ubytování je zajištěno v ověřených hotelech a součástí ceny zájezdu jsou i pečlivě plánované zážitky. Poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do Ománu pořádáme již mnoho let.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování a dovolená v Ománu tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená a především rodinná dovolená v Ománu má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená v Ománu je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v Ománu má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené nebo rodinné dovolené do Ománu a obecně do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.