Litva

Litva nabídne přírodu, památky i zábavu: Vilnius je barokní město severu. S CK Marco Polo Litvu poznáte od srdce. Litva nabídne přírodu, památky i zábavu: Vilnius je barokní město severu. S CK Marco Polo Litvu poznáte od srdce.Litva je turisty často nedoceněný pobaltský stát plný krásné přírody, rozlehlých lesů, křišťálových jezer, dlouhých písčitých pláží, jantaru, jedinečných historických památek a dalších zajímavostí. Ze všech pobaltských zemí je nejrozlehlejší a nejlidnatější. Proč se tam nejet podívat? Není ani daleko, ani nezajímavá, ani drahá. Je to přímořský stát se středoevropským charakterem a milými lidmi, kteří mluví nejstarobylejším jazykem v Evropě. Kvůli své impulsivní povaze bývají často označováni jako Italové Severu. Jejich vášní je basketbal.

Hlavní město Vilnius je nejsevernější barokní město Evropy. Nabídne pozoruhodné historické centrum i život moderní aglomerace. Podobně jako Praha je vystavěn na kopcích a tak je na co se dívat. Dominantou města je pevnost velkoknížete Gediminase. Za návštěvu stojí i bývalé židovské město. Vilniusu se říkalo „Jeruzalém Severu“ a v době největšího rozkvětu v 16. a 17. stol. zde bylo 105 synagog. V r. 1994 bylo Staré město prohlášené za světové kulturní dědictví UNESCO. Po celodenním prohlížení památek není problém zajít do některé z četných hospůdek či barů ve Starém městě a osvěžit se. Litevci mají dobré pivo, které je naučili vařit Češi, a jsou na to patřičně pyšní.

Litva nabídne přírodu, památky i zábavu: Vilnius je barokní město severu. S CK Marco Polo Litvu poznáte od srdce. Litva nabídne přírodu, památky i zábavu: Vilnius je barokní město severu. S CK Marco Polo Litvu poznáte od srdce. Litva nabídne přírodu, památky i zábavu: Vilnius je barokní město severu. S CK Marco Polo Litvu poznáte od srdce. Litva nabídne přírodu, památky i zábavu: Vilnius je barokní město severu. S CK Marco Polo Litvu poznáte od srdce. <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bohatě zdobené, jiné jednoduché dřevěné, ty menší jsou za <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bo

V Litvě je velké množství zajímavých míst a památek, jež stojí zato navštívit. Mezi nejvýznamnější patří hrad Trakai v Kernavě, lázně Druskininkai, Hora Křížů, museum jantaru, unikátním muzeum čertů, národní přírodní parky, jako např. mokřadla řeky Nemunas – ráj pro ornitology, nebo písečný poloostrov Kurská kosa s tzv, „baltskou Saharou“. Oblast jménem Neringa, jinak také součást světového přírodního dědictví UNESCO, je jednou z nejpůvabnějších přírodních destinací v Evropě. Písečné duny, někdy vysoké až 60 metrů, jsou neustále v pohybu a během středověku byli místní obyvatelé nuceni přesouvat svá obydlí z jednoho konce kosy na druhý, protože záludný vítr je vždy po nějaké době začal zasypávat pískem. Vodní hrad v Trakai je nádherná, skoro pohádková stavba umístěná na ostrově uprostřed jezera.

Hora křížů (Kryziu kalnas) je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí statisíce křížů. Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bohatě zdobené, jiné jednoduché dřevěné, ty menší jsou zavěšeny spolu s růženci na těch velkých. Důvody, proč sem lidé kříže nosí, jsou různé - některé jsou čistě náboženské, jiné sem byly umístěny jako vzpomínka na zemřelé. Hodně křížů připomíná památku těch, kteří byli deportováni na Sibiř.

<b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bohatě zdobené, jiné jednoduché dřevěné, ty menší jsou za <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bo <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bohatě zdobené, jiné jednoduché dřevěné, ty menší jsou za <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bo <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bohatě zdobené, jiné jednoduché dřevěné, ty menší jsou za <b>Hora křížů (Kryziu kalnas)</b> je nejvýznamnějším poutním místem celé Litvy. Na dvou kopcích tady stojí <b> statisíce křížů.</b> Kříže jsou vyrobeny z různých materiálů, některé jsou vyřezávané, bo