Keňa

CK Marco Polo Velká migrace Keňa CK Marco Polo Velká migrace KeňaKeňa je synonymem pro jediné slovo – safari. Pro Evropana fascinující představa afrických plání, po kterých rozvážně kráčejí sloni, kolem se žene stádo antilop pronásledovaných lvem a ladné žirafy okusují košaté akácie, je však jenom zlomkem toho, co při návštěvě této země můžete uvidět a zažít. Safari představuje hlavní lákadlo, které přivede do Keni ročně mnoho návštěvníků. Národní parky a rezervace Masai Mara, Amboseli, Tsavo a mnoho dalších jsou domovem zeber, žiraf, řady druhů antilop a především tzv. Velké pětky, která je ve středu zájmu turistů. Tvoří ji slon, buvol, lev, nosorožec a leopard. Putování jeden a půl milionu pakoňů ze Serengeti v Tanzanii do rezervace Masai Mara patří k největším přírodním zázrakům, které můžete na světě pozorovat. Najdete zde i parky u jezer s největší koncentrací ptactva, kam se můžete vydat na ornitologické safari a kochat se pohledem na statisícová hejna plameňáků, kteří připomínají obrovské růžové moře.

CK Marco Polo Int Keňa CK Marco Polo Int Keňa CK Marco Polo Int Keňa CK Marco Polo Int Keňa CK Marco Polo Int Keňa CK Marco Polo Int Keňa

Stále více turistů se začíná zajímat také o unikátní přírodní krásy, kterými Keňa skutečně oplývá. Na špičce zájmu je samozřejmě hora Mount Kenya, druhá nejvyšší hora Afriky, která je symbolem celé země. Tato vyhaslá sopka se tyčí do výše 5200 metrů a její vrcholy pokrývá věčný sníh a led, což vzhledem k její poloze téměř na rovníku budilo vždy obdiv, respekt a víru v její tajemnou moc. Na své si tu přijdou zkušení horolezci, ale najdete zde i méně náročné trasy. Východoafrický příkop s mnoha vyhaslými sopkami a nádhernými jezery si také zaslouží vaši pozornost. Vulkanický masiv Mount Elgon je také ideálním cílem turistických výprav. Viktoriino jezero, největší africké jezero, jezera Turkana, Nakuru, Bogoria, Baringo – návštěvu alespoň některého z nich byste si rozhodně neměli nechat ujít.

CK Marco Polo Keňa CK Marco Polo KeňaPro milovníky historie má Keňa připraveno také mnoho velmi zajímavých lokalit.
Ruiny Gedi představují jednu z hlavních historických památek na celém pobřeží. Toto svahilské město ze 13. století skryté v džungli vám umožní vychutnat si výlet do dávné minulosti. Hyrax Hill vám nabídne návrat až do období neolitu. Ovšem skutečným unikátem je oblast Východoafrického příkopu, která bývá označována jako „kolébka lidstva“. Byla zde objevena kostra stará 2,5 milionu let a další pozůstatky prvních obyvatel Země.
Rovněž seznámení s tradiční kulturou kmenů žijících na území Keni patří k nejzajímavějším zážitkům, které si z této země přivezete. Pozornost budí zejména kočovný kmen hrdých Masajů, který se zdobí barevnými korálky, konzumuje tradiční nápoj z kravského mléka a krve a jeho bojovníci od nepaměti měřili své síly v boji se lvem. Můžete zažít masajský den v místní vesnici – muži vyrážejí na pastvu, ženy připravují jídlo…

„Esem v rukávu“ turistického ruchu v Keni je nádherné pobřeží Indického oceánu. Pokud nejste milovníkem safari, ani vás neláká představa vysokohorských výstupů a pěších túr, ale chcete spíše relaxovat a vychutnat si moře teplé 27 stupňů, zamiřte právě sem. Pobytem na pobřeží můžete také příjemně zakončit safari. Najdete tady pohádkové bílé písčité pláže, nádherné moře a zajímavé okolí. Celé pobřeží, kde se po staletí snoubily díky čilému obchodnímu ruchu různé kultury, aby vytvořily zdejší svahilskou civilizaci, má specifickou atmosféru.

Velká migrace - životní zážitek

CK Marco Polo Velká migrace Keňa CK Marco Polo Velká migrace KeňaRezervace Masai Mara v Keni je každoročně dějištěm jednoho z nejúžasnějších představení, která nám příroda připravila. Velká migrace. Více než milión pakoní, statisíce zeber a antilop… a tato hojnost zvěře nenechá chladnými smečky hladových predátorů, které tvoří nechtěný, ale nedílný doprovod na této pouti. Lvi, hyeny, gepardi, leopardi… masožravci i mrchožrouti si dělají zálusk na svůj podíl z této vydatné hostiny.
Nebezpečí na souši není pro migrující stáda jediným: další hrozba na ně číhá při překonávání řek. Zvířata se shromáždí na břehu řeky a chystají se na náročný úkol. Když už není vyhnutí, vrhají se často i z vysokých břehů do vody, kde na ně netrpělivě čekají obrovští krokodýli…
Je několik způsobů, jak můžete zažít toto představení: v otevřeném vozidle, pěšky za doprovodu ozbrojeného průvodce nebo je můžete pozorovat z výšky při letu horkovzdušným balónem. Velká migrace je jeden z nejsilnějších zážitků Afriky.
Zaujala vás velká migrace? Přečtěte si více na portálu novinky.czto se mi líbí, mám zájem o více informací

Safari na koních

CK Marco Polo Int safari na koních Keňa CK Marco Polo Int safari na koních KeňaMáte rádi přírodu, dobrodružství a milujete jízdu na koni? Právě pro vás je tedy určeno toto neobvyklé safari, při kterém budete obdivovat a objevovat nádhernou africkou přírodu z koňského hřbetu. Zelené pahorky africké, pláně, nad kterými se tyčí majestátní Kilimandžáro, setkání s divokou zvěří tváří v tvář, pikniky v buši… to vše patří k zážitkům, které vás čekají při tomto jezdeckém safari. Na výborně trénovaných koních pod vedením zkušeného průvodce se vydáte na šest dní do africké divočiny a stanete se její součástí. Budete se pohybovat zcela mimo hlavní turistické proudy, je velmi pravděpodobné, že se nesetkáte s jinými návštěvníky a budete si moct opravdu v klidu vychutnat africkou buš. Dny vám zpestří snídaňové či obědové pikniky pod širým nebem a každý večer na vás bude čekat pohodlí v podobě mobilního kempu – prostorný stan s vlastním příslušenstvím a kuchařem připravená večeře. Budete pozorovat jedinečné západy slunce, které jsou k vidění jenom v Africe, s drinkem v ruce a přes rameno vám bude koukat váš čtyřnohý věrný společník… Safari na koňském hřbetu je jedinečným zážitkem pro každého milovníka přírody.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Pět dnů bojovníkem Samburu - rodinná dovolená

Bojovníkem Samburu jako rodinná dovolená s CK Marco Polo Bojovníkem Samburu jako rodinná dovolená s CK Marco PoloVychutnejte si neobyčejné safari jako rodinné poučné prázdniny nebo společné dobrodružství se svým dítětem. Objevte a naučte se víc o divokých zvířatech, divočině a životě původní africké kultury kmene Samburu. Při výuce bojovníků se naučíte porozumět těmto jedinečným lidem a jejich způsobu života. To je pro Evropana vždy tak trochu kulturní šok a pro děti je to nesmírně poučná zkušenost. Osvojíte si základní dovednosti potřebné k životu v buši a nahlédnete do pokladnice starodávných moudrostí kmene, který žije v jednom z nejbohatších regionů na divoká zvířata v Africe. 5 dnů s kmenem Samburu není turistická zastávka ve skanzenu, je to živá zkušenost. Je to čas, ve kterém se buduje vzájemný respekt a úcta, kde odlišnost a jinakost není ke škodě, ale naopak obohacuje. Není o tom, jak „bílí lidé“ vidí divočinu a její bohatství, ale o tom, jak je divočina prostorem pro plnohodnotný a zajímavý život.

O kmenu Samburu se můžete víc dovědět na portálu novinky.cz.

Přečtěte si o rodinném safari na portále novinky.cz.

Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo Zájezdy do Keni od CK Marco Polo

Již přes 20 let přicházíme s novými destinacemi a cestovatelskými zážitky pro vaši dovolenou africké safari nevyjímaje. Můžete si vybrat poznávací zájezd do Keni s českým průvodcem v malé skupince, individuální poznávací zájezd do Keni na míru nebo pobytový zájezd. CK Marco Polo pořádá poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do exotických zemí. Poznávací zájezd do Keni i pobytový zájezd připravujeme s důrazem na detail a cestovatelské zážitky. Naše poznávací zájezdy do Keni i pobytové zájezdy do Keni mají společný charakter – nabízíme jen ověřené kvalitní hotely, nadstandardní zážitky jsou součástí programu a snažíme se maximálně naplnit vaši představu ideální dovolené. Africké safari je jedinečný zážitek a zájezd na safari do Keni je toho pravým důkazem. Pobytový zájezd do Keni na pláže u Indického oceánu vám dá zapomenout na všední starosti.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování do Keni a dovolená v Keni tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená v Keni a především rodinná dovolená v Keni má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená v Keni je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené do Keni nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.

Průvodci a mapy