Jamajka

Jamajka s CK Marco Polo je plná zábavy Jamajka s CK Marco Polo je plná zábavyKolumbus popisoval Jamajku jako nejkrásnější ostrov, který kdy viděl – „hornatý, s překrásnými údolími a bizarními plošinami…“ Přestože je Jamajka nevelká, může se pochlubit rozmanitým terénem a zajímavou vegetací. Ostrov je jakoby olemován pobřežní plošinou, přerušovanou mořskými zátokami. Většina letovisek je na severu, kde jsou bílé písčité pláže, obklopené bujnou vegetací. Mořská voda je průzračná. Okolo korálových útesů žije více než 700 druhů ryb, k vidění jsou občas i želvy. Ve vnitrozemí se nacházejí hluboká údolí a strmé hřbety. Nejzajímavější oblastí je Cockpit Country, vápencová plošina s tisícem kónických pahorků, s jeskyněmi a údolími. Na východě se zvedají do výše 2256 m Modré hory (Blue Mountains) s nejvyšší horou Blue Mountain Peak.

Návštěvníci a hosté považují ostrov Jamajka za jedno z nejpřitažlivějších míst v této oblasti. Exotické prostředí Karibiku spolu s nádhernou jamajskou přírodou vytvářejí překrásný obraz plný kontrastů – moře, pláže s bílým a zlatým pískem, hory, zelené louky, lesnaté kopce a mohutné vodopády. Vánek zpříjemňuje horké dny a život zde tepe neustále v rytmu reggae. Hudba – je prostě všudypřítomná a prostupuje životem celého ostrova. Na plážích, v hotelu, na ulicích, na diskotékách; všude zní hudba calypso, soca a především reggae, proslavená Bobem Marleym, který se stal nejen hudební hvězdou, ale také hlasem proti nespravedlnosti, rasismu a útisku.

Dovolená s CK Marco Polo znamená, že vždy přemýšlíme o detailech, které rozhodují o spokojenosti našich klientů. Můžete cestovat na individuální zájezd na míru nebo připravíme zájezd v malé skupince s českým průvodcem, vždy ale přemýšlíme za vás a o vašich přáních. A není důležité, zda se jedná o pobytový zájezd na Jamajku nebo poznávací zájezd. Poznávací zájezd na Jamajku s CK Marco Polo vám představí Jamajku z různých úhlů pohledů, ubytování je zajištěno v ověřených hotelech a součástí ceny zájezdu jsou i pečlivě plánované zážitky. Poznávací zájezdy i pobytové zájezdy na Jamajku pořádáme již více než 20 let.