Indie

Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco Polo Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco PoloPohled na Indii jako na stát je zvláště při prvním seznámení těžko uchopitelný a vstřebatelný. Indie totiž působí spíše jako kontinent než stát. Indie vyvolává představy mystiky a maháradžů, tygrů a slonů, Gándhího i někdejší koruny Britské říše. Indie je země nekonečně rozmanitá a nabízí překvapivý rozsah barev, vůní, stylů, zvyků, jazyků, architektury a přírodních zajímavostí. Milovník historie nalezne legendami opředené paláce, chrámy a pevnosti. Zájemce o kulturní tradice zde objeví atraktivní hudební, taneční a různá folklorní představení konající se prakticky každý den v roce. Aktivní turista si může vybrat mezi raftingem, plachtěním, trekingem a pouštním safari. V zimě tu může i lyžovat jako doma. Možnosti jsou obrovské, od pláží po svatá města, horská střediska a džungle.

Indie je domovem nejstarších civilizací a místem zrození čtyř náboženství: hinduismu, budhismu, džinismu (unikátní jen v rámci Indie) a sikhismu. Historie země sahá do období před 5000 lety. Od počátku 19. století do získání nezávislosti v roce 1947 byla kolonií a součástí Britského imperia. Dnes, s miliardou obyvatel, je největší demokracií světa a pragmaticky zůstala členem Britského společenství národů. Je pátou největší ekonomikou světa. Je zemí kontrastů - jak neuvěřitelné chudoby, tak poměrně vyspělého vesmírného programu.

Severní Indie - zářící vrcholky hor a paláce

Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco Polo Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco PoloZdejší Himaláje přitahují celý svět a jsou atraktivní perlou severu. Jsou nejvyšším světovým horstvem, ale zároveň oplývají kouzelnými údolími plnými květin. Jsou tím pravým místem pro treking, lyžování, plachtění i rafting. Pod nimi se nacházejí rozsáhlé úrodné planiny, kterými protéká svatá řeka Ganga obklopená fascinujícími městy, životem i architekturou. Západním sousedem je Radžastán s pitoreskním pouštním světem paláců, chrámů, festivalů a pohádkových hotelů. Historie 5000 let tvořila toto magické srdce indického severu. Jablkem sváru zasazeným do tohoto prostoru je Kašmír, proslulý přírodními krásami, ale zmítaný dlouhotrvající krizí mezi Indií a Pakistánem, mající náboženské pozadí.

Východní Indie - osvěžující krása hor a nekonečná moudrost

Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco Polo Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco PoloZápadní Bengálsko je jediným státem v Indii, který se rozprostírá od východních Himalájí až po Bengálský záliv. Jeho hektické a přelidněné hlavní město Kalkata člověka jak udivuje, tak znepokojuje. Bengálci jsou básníky a umělci Indie. Změnu a uklidnění přinese putování na sever zelenými rýžovými poli a vesničkami ztracených časů. Cesta historickým vláčkem do horského Darjeelingu poskytne skvělé výhledy na Himaláje. Ještě dál na sever se člověk dostane do orchidejemi posypaného a do nedávno zapomenutého Sikkimu, kde divoká květena zdobí louky po celý rok. Odskočení na jih do Orisy přinese zážitek z řady chrámů a z rozsáhlých pláží. Kousek odtud v Biháru, v místě zvaném Bodhgaya, dosáhl Budha pod stromem Bo osvícení.

Západní Indie – relaxace na plážích

Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco Polo Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco PoloBombaj (Mumbai) je tradiční vstupní branou do Indie a ihned pohltí turisty živelnou atmosférou svých přeplněných ulic. Toto je město obchodu, a současně je to pokladnice viktoriánské architektury. V Bombaji je soustředěn největší filmový průmysl na světě, ne nadarmo se honosí přízviskem „Bollywood“. Směrem na východ se na Dekanské plošině nacházejí skvělé skalní chrámy v Eloře a legendární nástěnné malby a sochy v Ajantě, jejichž vznik spadá do 2. století před Kristem. Na sever od Bombaje leží stát Gujarat, známý pořádáním barvitých festivalů. Za návštěvu stojí hlavní město Ahmedabad. Překročením hranice do největšího indického státu Madyha Pradesh je možno navštívit mohutnou pevnost Gwalior a vynikající národní parky Kanha a Banhavgarh.

Nejpopulárnějším místem západní Indie je však určitě Goa se svými plážemi v délce 100 km, které nabízejí širokou škálu vodních sportů a zaručují trvalý sluneční svit i v zimě. Staré hlavní město Velha Goa bylo založeno Portugalci a doposud dýchá koloritem starých koloniálních časů. Pod Bombají se podél pobřeží k jihu táhne pohoří Západní Ghát, oblast zbytků deštného pralesa a bohaté fauny a flóry.

Jižní Indie - stará a dobrá, a tak trochu jiná

Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco Polo Indie je plná dobrodružství a zážitků. CK Marco PoloJižní Indie je idylickým místem palmových hájů, starých chrámů i pozoruhodných pláží. V těchto místech zbožní Drávidové uchovávají své staré náboženské zvyklosti v řadě magických chrámů posetých skulpturami bohů i zvířat a zde pořádají extravagantní taneční a mimické festivaly. Tamil Nadu, v poslení době jeden z liberálnějších indických států, je centrálním místem hinduistických tradic. Odtud je nejlepší zaletět na Andamanské ostrovy, ráj vodních sportů a korálových moří. Anebo se vydat vnitrozemím do specificky zvláštního Hyderabadu, někdejšího sídla nizámských maharádžů, alternativně pak pokračovat do města parfému Maisuru, kde vzduch voní santalovým dřevem a jasmínem a kde stojí obdivuhodný palác někdejších maharádžů. Na západě pak leží Kerala, kde jsou Indové černí jako bota a kde je nejvíce křesťanů v Indii.

Do Himalájí na motorce

Na motorce do Himalájí v Indii s CK Marco Polo Na motorce do Himalájí v Indii s CK Marco PoloZažijte jízdu na nejvýše položených silnicích světa, zdolejte jedny z nejvyšších průsmyků, užijte si krásné výhledy, obdivujte studené písečné pouště, himálajské velikány věčně pokryté sněhem anebo rozlehlá průzračná jezera. To vše ze sedla motorky s bezpečnostním doprovodem, který vám zajistí pohodlí a příjemný servis. Cestování jsou především zážitky a zaručujeme, že na tenhle jen tak nezapomenete.to se mi líbí, mám zájem o více informací

Na velbloubech přes poušť Thár

Na motorce do Himalájí v Indii s CK Marco Polo Na motorce do Himalájí v Indii s CK Marco PoloVelbloudí safari si spíše umíte zasadit do zemí jako je Egypt nebo Tunisko, ale… Většina cestovatelů neví, že velkou tradici má i v Indii, respektivě v západním a severním Rajasthánu, kde se zde nachází velmi rozlehlá poušť Thár.
Velbloudí safari se velmi rychle stalo populární atrakcí a zážitkem, umožní totiž prozkoumat místa, kam byste se normálně nedostali. Budete zdolávat vysoké písečné duny a obdivovat nekonečné kilometry neosídlené země. Nezapomenutelným zážitkem je zejména západ slunce v poušti, protože takovou barevnou hru světel je opravdu těžké jinde spatřit.
Na hřbetu velblouda vyrazíte na dvoudenní pouť z města Osian doprovázeni místními průvodci. Krajina se rychle mění. Postupně mizí obydlí i stromy a naopak přibývají písečné duny a skály. V podvečer karavana dochází do luxusního kempu, kde už čeká občerstvení a zázemí luxusních stanů vybavených pohodlnou postelí i osvětlením. Během večere, kromě výborného jídla a pití, bude připravena hudba a ukázky místních tanců. Po večeři už nic nebrání k ulehnutí do pohodlných postelí v prostorných stanech nebo pozorování nekonečné oblohy a poslouchání absolutního ticha.
Druhý den po snídani znovu usedáte do sedel velbloudů a karavana pokračuje dál přes poušť. Cílem je luxusní a moderní hotel postavený v poušti, na nejvyšší duně v okolí. Ač hotel, tak má duši luxusního kempu. Během putování se karavana zastaví v malé osadě, kde poznáte běžný život pouštního kmene. Dozvíte se něco o vaření, výrobě keramických předmětů anebo třeba tkaní oděvů. Kolem půl druhé odpoledne je plánovaný příchod do kempu/hotelu, kde na cestovatele již čeká výborný oběd. V odpoledních hodinách je volný program k relaxaci. A takový odpočinek v poušti u bazénu také není špatným zážitkem. to se mi líbí, mám zájem o více informací

Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo Zájezd do Indie s CK Marco Polo

Již přes 20 let přicházíme s novými destinacemi a cestovatelskými zážitky pro vaši dovolenou. Můžete si vybrat poznávací zájezd do Indie s českým průvodcem v malé skupince, individuální poznávací zájezd do Indie na míru nebo pobytový zájezd do Indie. CK Marco Polo pořádá poznávací zájezdy i pobytové zájezdy do exotických zemí. Poznávací zájezd do Indie i pobytový zájezd do Indie připravujeme s důrazem na detail a cestovatelské zážitky. Naše poznávací zájezdy do Indie i pobytové zájezdy do Indie mají společný charakter – nabízíme jen ověřené kvalitní hotely, nadstandardní zážitky jsou součástí programu a snažíme se maximálně naplnit vaši představu ideální dovolené.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování do Indie a dovolená v Indii tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená v Indii a především rodinná dovolená v Indii má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená v Indii je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené do Indie nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.

Průvodci a mapy