Island

Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco PoloIsland se dá nazvat zemí tisíce vodopádů. Téměř po celém ostrově při toulkách přírodou můžete vidět mohutné toky řek, dravé bystřiny, vodopády, malé potůčky i divoké kaskády. Voda často vytváří různé prolákliny a kaňony.

Ač se to nezdá, vyznačuje se Island překrásnou okouzlující přírodou, která je téměř nedotčena civilizací. Lesy tu pokrývají pouhé 2 % území ostrova. Přesto tu ale najdete velmi zajímavé druhy rostlin a živočichů, které Vás okouzlí svou přirozenou krásou. Na Islandu bylo založeno několik národních parků a rezervací, aby ochraňovali tak tady obzvláště cennou faunu a flóru.

Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo

Na Islandu se využívá maximálně geotermální energie. V zemské kůře se teplota zvyšuje o 25 °C s každým kilometrem do hloubky. Díky tomu horniny v hloubce 4 km pod povrchem zemským jsou teplé tak, že dokážou přivést vodu k bodu varu. Této vlastnosti se využívá v geotermální elektrárně. Díky tomu v hlavním městě Reykjavíku jsou dokonce geotermální energií vytápěné hlavní ulice, takže nikdy nezamrzají ani v nejstudenějším období.

Avšak jednou z velkých atrakcí Islandu jsou ledovce. Kdybychom sečetli celou jejich plochu, výsledné číslo by se pohybovalo kolem 11 800 km2, což je asi 11,5 % celého území Islandu. Na Islandu je celkem 49 samostatných ledovců, z toho je jich 5 větších než 100 km2. Nejvýznamnější a také nejznámější je ledovec Vatnajokull, který zabírá území o rozloze 8 300 km2. Druhý největší je ledovec Langjokull, jež zabírá území o rozloze 950 km2, dále Hofsjokull – 923 km2, Mýrdarsjokull – 600 km2 a Drangajokull – 200 km2.

Ledovce a celý ostrov tak skýtají mnoho tipů na zábavu, rozptýlení a sport. Vydejte se na Island

Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo Island je plný dobrodružství. CK Marco Polo

Vaši dovolenou rádi zajistíme na klíč nebo můžete cestovat na naše připravené zájezdy s průvodcem. Zájezdy na míru i skupinové zájezdy na Island pořádáme již více než 20 let. Je na vás, zda zvolíte poznávací zájezd na Island s českým průvodcem, individuální poznávací zájezd s místním průvodcem anebo máte raději pobytové zájezdy s odpočinkem. Také pobytový zájezd na Island má své kouzlo. Zájezdy na Island pořádáme již přes 20 let.

Dovolená je odměna za celoroční práci. Cestování na Island a dovolená na Islandu tak musí být plné odpočinku, relaxace a klidu. Dovolená na Islandu a především rodinná dovolená na Islandu má přísná kritéria pro spokojenost a splněná očekávání při cestování do exotických zemí. Rodinná dovolená na Islandu je složitější o to, že je třeba naplnit přání nejen rodičů, ale i dětí. Dovolená v exotice i rodinná dovolená v exotické zemi má skrytá úskalí, která dokážeme odhalit a vaši dovolenou připravit ke spokojenosti vás – našich klientů. Zkuste CK Marco Polo při plánování své dovolené na Island nebo rodinné dovolené do exotických zemí. Jsme specialisté na dovolenou na míru, tedy dovolenou nebo rodinnou dovolenou podle vašich představ. Rádi zajistíme i vaši dovolenou v Evropě nebo rodinnou dovolenou ve Středomoří a nejen tam.