Mayotte - ostrov šťastné želvy

  • Individuální dovolená na míru
  • Za krásami přírody
  • Potápění
  • Pobytové zájezdy za odpočinkem
  • Akční nabídky

Přehled

Želvy, lemuři, delfíni, velryby (červenec-září), baobaby, voňavé ylang-ylangy... Unikátní kombinace pobytů ve dvou nejoblíbenějších hotelích na ostrově. V ceně rovněž populární výlet člunem po laguně a polodenní prohlídka ostrova! Nyní jednodušší cesta z Vídně (či Mnichova) s jedním přestupem, za výhodnější cenu!

Země
Mayotte
Typ zájezdu
Kombinovaný
Podtyp zájezdu
za mořem, za přírodou
Min. a max. velikost skupiny
bez omezení
Ubytování
Sakouli Hotel (Bandréle), Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli)
Strava
Se snídaní
Nástupní země
Rakousko
Nástupní místo
Videň
Počet nocí
7
Typ dopravy
pravidelná letecká linka

Uvedené ceny platí pro závazné rezervace do 48 hod. od potvrzení ze strany CK, nejpozději však 30 dní před odletem.
Ubytování i letenky na vyžádání: změna termínů na základě průběžných změn v letovém řádu vyhrazena.

Lety Paříž - Mayotte operuje společnost Air Austral nejmodernějším Boeingem B787 "Dreamliner", nonstop let cca 9,5 hod.

Alternativně můžeme nabídnout odlety z MNICHOVA (namísto Vídně) ve stejných termínech a za stejné ceny.

Odlety z Prahy na vyžádání: je nutné počítat s výrazně delší cestou (min. 2 přestupy) a také vyšší cenou.

Na vyžádání Vám můžeme připravit nabídku kombinace s Reunionem či safari v Keni.

NOVINKA:
Při uzavření cestovní smlouvy obdržíte informační brožuru mayottské turistické centrály (fr., angl.)!

Program

Den 01: Vienna - Paříž - Dzaoudzi Mayotte

Odlet odpolední linkou Air France z mezinárodního letiště ve Vídni (alt. Mnichova) do Paříže na letiště C. de Gaulla. Přestup.
Dálkový let Air Austral odlétá ve večerních hodinách.

Den 02: Dzaoudzi - Bandréle Mayotte

V ranních hodinách přílet na Mayotte na mezinárodní letiště, které se nachází na menším ostrově zvaném Petite Terre. Po vstupní kontrole (stále jste na území EU!) a vyzvednutí zavazadel na vás bude čekat zástupce naší místní partnerské agentury. Naloží vás do auta a dojedete do přístaviště, odkud jezdí ferries na hlavní ostrov do místní metropole Mamoudzou. Jízda trajektem trvá cca 15 minut a moře v laguně bývá klidné. Ještě 30 až 40 minut jízdy jižním směrem po východním pobřeží a jste v prvním hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne patří relaxu.

Den 03: Bandréle, celodenní Lagoon tour Mayotte

Na Mayotte se dá dělat ledascos, ale jestli tam musíte něco absolvovat, tak je to celodenní výlet člunem po laguně: na programu je právě dnes! *) Po snídani v hotelu vás vůz zaveze zpět do přístaviště v hlavním městě. Z Mamoudzou se zajíždí buď na jih do oblasti Národního mořského parku, nebo na sever. Máte téměř 100% jistotu, že v laguně narazíte na delfíny: je to nám známý velký druh. A téměř stejnou máte šanci naskákat za nimi do vody a chvíli s nimi plavat a šnorchlovat. Další pak uvidíte vně laguny, je to menší druh milující závody s člunem - při tom skáčou a dělají různé vylomeniny. Plavec je nezajímá, ten je pro ně moc pomalý.
Obvykle je také šance potápět se za velkými mantami. Trocha ekologie Vás čeká při zajížďce do mangrovníkových hájů na pobřeží. No a bonbónkem je piknik na pláži některého z malých ostrůvků, koupání, potápění, a rošt plný kuřat a ryb.
Skuteční gurmáni na mořský život pak jezdí od poloviny července do začátku října. V průběhu července totiž do laguny vplouvají velrybí mámy, aby tu - chráněny před predátory otevřeného oceánu - porodily mládě, a zůstaly tu s ním 1-2 měsíce než trochu povyroste. V té době je šance, že je v laguně potkáte, stejná jako u delfínů, včetně případné možnosti si s nimi zaplavat. Je však nutné vědět, že tyto termíny je nezbytné rezervovat s velkým několikaměsíčním předstihem - pak již nejsou ani letenky, ani ubytování, ani volný člun...
Do hotelu se vrátíte navečer.
Ad *) Nebude-li možné absolvovat tento výlet právě dnes (počasí, technické důvody apod.) rozhodně o něj nepřijdete - náhradní termín bude zařízen v následujících dnech během pobytu v Le Jardin Maoré.

Den 04: Bandréle - N´gouja Mayotte

Po snídani si sbalíte své věci a auto vás odveze do druhého pobytového místa na jihozápadě - zátoky N´gouja. Ale pozor, nebude to pouhý přesun, který by trval jen pár desítek minut! Váš řidič na vás má čas do oběda a tak s vámi Mayotte trochu procestuje. Budete mít možnost vidět některou z primitivních palíren ylang-ylangového oleje (základ všech renomovaných parfémových značek), největší ostrovní baobab a další zajímavé lokality a panoramata.
Krátce po poledni se ubytujete.

Den 05-08: N´gouja Mayotte

Relax. Moře, pláž, želvy, lemuři... Můžete se potápět, vydat na trek, domluvit si zapůjčení vozu, nebo prostě lenošit.

Den 09: N´Gouja, Mamoudzou, Dzaoudzi - Paříž Mayotte

Odpoledne na vás bude opět čekat vůz, který vás zaveze do Mamoudzou a dále pak na letiště. Odlet z Dzaoudzi do Paříže linkou Air Austral ve večerních hodinách.

Den 10: Paříž - Vienna Mayotte

Do Paříže přiletíte v ranních hodinách, přestup na letišti C. de Gaulle. Do Vídně (Mnichova) přiletíte krátce po poledni.

Ubytování

Sakouli Hotel (Bandréle)

Země
Mayotte
Typ ubytování
hotel
Poloha
Přímo u pláže
Úroveň
3*

Naše mínění:
Hotel je krásně situován (výhled, zahrada), má dobrý servis (v recepci i na baru trochu lámou angličtinu). Pláž na první pohled působí nezvykle (lávový tmavý písek), ale má své kouzlo, zejména díky obřím baobabům. Koupání v laguně je velmi příjemné, dále od břehu, kde písek světlá (na protilehlém ostrůvku je světle žlutý), je i dobrá viditelnost pro šnorchlování. Bohatý podmořský svět!

Poloha:
Na východním pobřeží ve stráni nad populární stejnojmennou pláží z černého lávového písku, cca 2 km od městečka Bandrélé. Ve výhledu je ostrůvek Ilot Bandréle uprostřed velké laguny.

Spojení:
Transfer z letiště Dzaoudzi (Petite Terre) cca 10 minut do přístavu, cca 15 minut ferry na hlavní ostrov (dle intervalu může být cca 20-40 min. čekání) a poté cca 40 minut do hotelu.

Hotel:
V současné době zřejmě nejkvalitnější hotel na Mayotte je ve formě přízemních (někdy řadových) villek umístěn v nádherné tropické zahradě plné banánovníků, ylang ylang a další kouzelné vegetace. Vstupní část zahrnuje recepci s maličkým obchůdkem, na ni navazuje velmi příjemná restaurace a bar. Na terase pod nimi je menší bazén a samostatná vířivka, vedle poolbar (obvykle do 18:00). Součástí areálu je parkoviště pro auta klientů.

Pokoje:
Velmi prostorné, vybavené samostatným WC, velkou koupelnou, lednicí, TV (pouze fr. programy), klimatizací, a krytou terasou. Všechny pokoje jsou orientovány na oceán - některé mají však ve výhledu baobaby či jinou vegetaci.

Aktivity:
Součástí hotelu je boatcentrum, kde si můžete půjčit vybavení pro šnorchlování či kajak.

Stravování:
V ceně je snídaně (jednodušší ale dobrý buffet), je možné si doplatit polopenzi - večeře ve formě menu. Vřele doporučujeme, v okolí nejsou restaurace a sám hotel je svou kuchyní vyhlášen!

Úsvit v Sakouli Přilétáme na Mayotte Přilétáme na Mayotte Přilétáme na Mayotte Recepce Recepce Hotelový bar Restaurant Restaurant Z celodenní Lagoon Tour Z celodenní Lagoon Tour Z celodenní Lagoon Tour - piknik na ostrově. Z celodenní Lagoon Tour Na cestě ostrovem - palírna oleje z ylang ylangu. Na cestě ostrovem - palírna oleje z ylang ylangu. Na cestě ostrovem - pozdrav z dalekého domova.

Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli)

Země
Mayotte
Typ ubytování
hotel
Poloha
Přímo u pláže
Úroveň
2*

Naše mínění:
Pokud máte rádi přírodu, pohodu, klid, a nepožadujete luxus, budete se zde cítit jako v ráji. Specifikum zdejší zátoky je cca 2 metry hluboká laguna s písčitým dnem, kde roste droboučká tráva, na které se pasou velké želvy zelené (i s hlavou a ocasem až 1,5 m) a menší krásně vybarvené karety. Ačkoliv želvy normálně migrují, zde se jich trvale zdržuje cca 200. Takže jít šnorchlovat a nepotkat želvu nemáte téměř šanci... Každou noc jich pak 5-10 vylézá, aby pod baobaby na okraji pláže nakladly vejce. V areálu se pohybují makis, zdejší varianta lemura. Přes den se schovávají ve stínu ve vysokých stromech, ale pokud si navečer řeknete v restauraci o pár banánů a najdete kde zrovna jsou, uvidíte ten fofr dolů...

Poloha:
Na jihozápadním cípu ostrova u pravděpodobně nejkrásnější zátoky a pláže Ngouja, uprostřed topické vegetace, nedaleko vesničky Kani-Kéli.

Spojení:
Transfer z letiště Dzaoudzi (Petite Terre) cca 10 minut do přístavu, cca 15 minut ferry na hlavní ostrov (dle intervalu může být cca 20-40 min. čekání) a poté cca 60 minut do hotelu.

Hotel:
Celý komplex je úplně skryt ve vegetaci - zahradě plné bambusů, baobabů a dalších tropických stromů a keřů: Malý domek s recepcí/obchůdkem, otevřená restaurace/bar s výhledem na lagunu, a jednotlivé vilky roztroušené na několika stovkách metrů čtverečních.

Pokoje:
Jednotlivé vilky nemají čísla, ale jména rostlin. Dělí se na Standard a Superior, oboje rovněž existuje ve Family-verzi pro 4 osoby. Naše CK využívá prioritně novější Superior vybavené klimatizací, moskytiérou, sprchou, WC a malou lednicí. Příjemné posezení na kryté terase, pod kterou je kohoutek na opláchnutí nohou při příchodu z pláže. Žádná z vilek není od pláže více jak cca 50m.

Aktivity:
Hlavním tématem místa a hotelu jsou želvy. Můžete si půjčit výbavu pro šnorchlování a celý den s nimi plavat v laguně, či plavat dál, kde nádherný korálový reef spadá do cca 20m hloubky. Po setmění Vám pak může personál (v hotelu je vždy nějaký student nebo jiný specialista zaměřený na želvy, starající se o jejich ochranu a informující návštěvníky) nabídnout možnost sledovat kladení vajec. Hotelové boatcentrum rovněž půjčuje kajaky, a slouží i jako potápěčská základna (výpravy k hlavnímu reefu okolo laguny, v dosahu i lodní vrak).

Stravování:
Snídaně jednodušší buffet. Možno doplatit (doporučujeme - není žádná jiná restaurace v okolí) polopenzi ve formě menu. Občas tematický buffet, folklorní program.

Superior Superior Superior Superior Zátoka N´gouja Superior pláž pláž pláž lobby bar největší atrakce - želvy největší atrakce - želvy největší atrakce - želvy další atrakce - netopýři Baobab, ve kterém se dá bydlet... Kdopak tu v noci trajdal..? areál = zahrada restaurant boathouse - potápěčská báze na reefu večerní romance večerní romance Baobab, ve kterém se dá bydlet... Makis: A HELE, CO TO MÁ..? Makis: BANÁN?!? Makis: CO JE? NEPŘEDBÍHAT! Makis: JEŠTĚ... Makis: PŘESTAŇ FOTIT A MAZEJ PRO DALŠÍ!

Termíny a ceny

11.09.2018 - 20.09.2018, cena od 69 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí 69 900,- Kč
Příplatek 7x polopenze (večeře) 6 900,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - navíc 3 noci v Le Jardin Maoré) 8 800,- Kč
Příplatek 10x polopenze (večeře) 9 900,- Kč
Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.) 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Vienna - Paříž CDG - Dzaoudzi a zpět v economy class, letištní a palivové taxy
Transfery klimat. vozem letiště - hotel 1 a hotel 2 - letiště
Celodenní Lagoon tour včetně dopravy hotel - přístaviště a zpět, obědu ve formě jednoduchého pikniku a potřeb pro šnorchlování
Polodenní prohlídka ostrova klimat. vozem cestou z hotelu 1 do hotelu 2
Ubytování SAKOULI HOTEL 2 noci Standard Room
Ubytování LE JARDIN MAORÉ 5 nocí Superior Room
7x snídani
Asistenci místní agentury (fr., angl.), základní pojištění léčebných výloh, zákonné poj. CK
Upozornění - v hotelích může být vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den

21.09.2018 - 30.09.2018, cena od 69 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí 69 900,- Kč
Příplatek 7x polopenze (večeře) 6 900,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - navíc 3 noci v Le Jardin Maoré) 8 800,- Kč
Příplatek 10x polopenze (večeře) 9 900,- Kč
Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.) 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Vienna - Paříž CDG - Dzaoudzi a zpět v economy class, letištní a palivové taxy
Transfery klimat. vozem letiště - hotel 1 a hotel 2 - letiště
Celodenní Lagoon tour včetně dopravy hotel - přístaviště a zpět, obědu ve formě jednoduchého pikniku a potřeb pro šnorchlování
Polodenní prohlídka ostrova klimat. vozem cestou z hotelu 1 do hotelu 2
Ubytování SAKOULI HOTEL 2 noci Standard Room
Ubytování LE JARDIN MAORÉ 5 nocí Superior Room
7x snídani
Asistenci místní agentury (fr., angl.), základní pojištění léčebných výloh, zákonné poj. CK
Upozornění - v hotelích může být vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den

01.10.2018 - 10.10.2018, cena od 69 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí 69 900,- Kč
Příplatek 7x polopenze (večeře) 6 900,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - navíc 3 noci v Le Jardin Maoré) 8 800,- Kč
Příplatek 10x polopenze (večeře) 9 900,- Kč
Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.) 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Vienna - Paříž CDG - Dzaoudzi a zpět v economy class, letištní a palivové taxy
Transfery klimat. vozem letiště - hotel 1 a hotel 2 - letiště
Celodenní Lagoon tour včetně dopravy hotel - přístaviště a zpět, obědu ve formě jednoduchého pikniku a potřeb pro šnorchlování
Polodenní prohlídka ostrova klimat. vozem cestou z hotelu 1 do hotelu 2
Ubytování SAKOULI HOTEL 2 noci Standard Room
Ubytování LE JARDIN MAORÉ 5 nocí Superior Room
7x snídani
Asistenci místní agentury (fr., angl.), základní pojištění léčebných výloh, zákonné poj. CK
Upozornění - v hotelích může být vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den

11.10.2018 - 20.10.2018, cena od 69 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí 69 900,- Kč
Příplatek 7x polopenze (večeře) 6 900,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - navíc 3 noci v Le Jardin Maoré) 8 800,- Kč
Příplatek 10x polopenze (večeře) 9 900,- Kč
Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.) 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Vienna - Paříž CDG - Dzaoudzi a zpět v economy class, letištní a palivové taxy
Transfery klimat. vozem letiště - hotel 1 a hotel 2 - letiště
Celodenní Lagoon tour včetně dopravy hotel - přístaviště a zpět, obědu ve formě jednoduchého pikniku a potřeb pro šnorchlování
Polodenní prohlídka ostrova klimat. vozem cestou z hotelu 1 do hotelu 2
Ubytování SAKOULI HOTEL 2 noci Standard Room
Ubytování LE JARDIN MAORÉ 5 nocí Superior Room
7x snídani
Asistenci místní agentury (fr., angl.), základní pojištění léčebných výloh, zákonné poj. CK
Upozornění - v hotelích může být vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den

21.10.2018 - 30.10.2018, cena od 69 900,- Kč

PopisCena za osobuPočet osob
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí 69 900,- Kč
Příplatek 7x polopenze (večeře) 6 900,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - navíc 3 noci v Le Jardin Maoré) 8 800,- Kč
Příplatek 10x polopenze (večeře) 9 900,- Kč
Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.) 1 990,- Kč

Cena zahrnuje

Letenku Vienna - Paříž CDG - Dzaoudzi a zpět v economy class, letištní a palivové taxy
Transfery klimat. vozem letiště - hotel 1 a hotel 2 - letiště
Celodenní Lagoon tour včetně dopravy hotel - přístaviště a zpět, obědu ve formě jednoduchého pikniku a potřeb pro šnorchlování
Polodenní prohlídka ostrova klimat. vozem cestou z hotelu 1 do hotelu 2
Ubytování SAKOULI HOTEL 2 noci Standard Room
Ubytování LE JARDIN MAORÉ 5 nocí Superior Room
7x snídani
Asistenci místní agentury (fr., angl.), základní pojištění léčebných výloh, zákonné poj. CK
Upozornění - v hotelích může být vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den

Fotogalerie

Vítejte na Mayotte! Letiště na Mayotte je prosté... Zdejší fešanda Jedeme na hlavní ostrov Letiště na Mayotte je prosté... Že by Chorvatsko..? Kdepak, Mayotte! Lagoon Tour - třeba právě tady zastavíte..? Lagoon Tour - třeba právě tady zastavíte..? Lagoon Tour - třeba právě tuhle partičku potkáte..? Lagoon Tour - třeba právě tady zastavíte..? Želvy... Želvy? Želvy! Želvy... Želvy? Želvy! Želvy... Želvy? Želvy! Želvy... Želvy? Želvy! Třeba najdete parťáky na pořádný trek! ...a na břehu roztomilí lemuři ...a na břehu roztomilí lemuři Želvy... Želvy? Želvy! Sbohem, Mayotte... Sbohem, Mayotte... Úsvit v Sakouli Přilétáme na Mayotte Přilétáme na Mayotte Přilétáme na Mayotte Recepce Recepce Hotelový bar Restaurant Restaurant Z celodenní Lagoon Tour Z celodenní Lagoon Tour Z celodenní Lagoon Tour - piknik na ostrově. Z celodenní Lagoon Tour Na cestě ostrovem - palírna oleje z ylang ylangu. Na cestě ostrovem - palírna oleje z ylang ylangu. Na cestě ostrovem - pozdrav z dalekého domova. Superior Superior Superior Superior Zátoka N´gouja Superior pláž pláž pláž lobby bar největší atrakce - želvy největší atrakce - želvy největší atrakce - želvy další atrakce - netopýři Baobab, ve kterém se dá bydlet... Kdopak tu v noci trajdal..? areál = zahrada restaurant boathouse - potápěčská báze na reefu večerní romance večerní romance Baobab, ve kterém se dá bydlet... Makis: A HELE, CO TO MÁ..? Makis: BANÁN?!? Makis: CO JE? NEPŘEDBÍHAT! Makis: JEŠTĚ... Makis: PŘESTAŇ FOTIT A MAZEJ PRO DALŠÍ!

Zeptejte se nás

Kontaktní informace
Pole označená * jsou povinná

Typ zážitku

Africké safari

Vůně buše, tajemné zvuky, vycházející slunce a divoká zvířata okolo vás. Afrika má neopakovatelné kouzlo, které vás nutí se vracet zpět.

Individuální dovolená na míru

Jen vy a váš průvodce. Program i tempo dne si řídíte vy sami. Soukromí a svoboda jsou vaší devizou.

Historie a tradice

Duše a srdce země se poznají podle tradic, řemeslného umu a umění. Okuste daleké země poznáním jejich tradic

Kontaktujte svého odborného konzultanta

+420 241 718 646

Napište nám