Austrálie a Oceánie

CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie CK Marco Polo Austrálie Francouzská PolynésieAustrálie a okolní ostrovy označované souhrnným názvem Oceánie tvoří společně nejmenší kontinent, který zahrnuje pouhých 6 % pevniny na světě. Rovněž počet obyvatel je na tomto kontinentu nejnižší, pokud samozřejmě nepočítáme Antarktidu.
Nádherná příroda, korálové útesy, které jsou skutečným rájem pro potápěče, zajímavé tradice a neopakovatelné kouzlo tohoto kontinentu sem přitahuje stále více turistů. Kromě Austrálie a Nového Zélandu, který díky okouzlujícím přírodním scenériím přitahuje v současnosti pozornost filmových tvůrců i turistů, jsou oblíbenými turistickými cíly především Havajské ostrovy, ostrovy Fidži, Šalamounovy ostrovy nebo některé ostrůvky v oblasti Mikronésie či Francouzské Polynésie. Tahiti, Bora Bora, Vanuatu a mnoho dalších jsou skutečnými pojmy v oblasti exotické turistiky. Nechce se ani věřit, že osud cizinců na řadě těchto ostrovů, např. na Fidži, byl ještě v 19. století díky velmi rozšířenému lidožroutství rozhodně nezáviděníhodný.
Nehledě na vzdálenost, která nás od tohoto kontinentu dělí, patří Austrálie a Oceánie k velice atraktivním místům, která stojí za to navštívit. Exotická krása tohoto kontinentu rozhodně nenechá chladným nikoho, kdo propadl touze po poznávání kouzla vzdálených krajin.

CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie CK Marco Polo Austrálie Francouzská Polynésie